Podatek 1%
Kto dostanie 1% Twojego podatku? Fiskus czy dzieci? Wybór należy do Ciebie:
XII obchody WDSD - spotkanie z deputowanym, Andrzejem Grzybem. Genewa

Małgosia Jabłońska otrzymała zaproszenie na obchody Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa w ONZ w Genewie.
Niestety, ze względu na wysokie koszty wyjazdu udział Małgorzaty stanął pod znakiem zapytania. Nasza organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej, jest organizacją NON PROFIT. Rodziny, wychowującej osobę z niepełnosprawnością także nie stać na tak duży wydatek.
Dzięki pomocy osób i instytucji, rozumiejących wagę wydarzenia, delegacja z Integrującego Stowarzyszenia Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi mogła uczestniczyć w obchodach, zorganizowanych przez Fondation Jérôme Lejeune (20.03 w ONZ w Genewie oraz 21.03 w Parlamencie w Brukseli - tu wzięła udział delegacja ze Stowarzyszenia Bardziej Kochani - Małgorzata musiała wybrać między zaproszeniami na obchody w różnych miejscach) oraz przez Down Syndrom International w dniach 21.03 (warsztaty w Centre International Réformé John Knox) i 22.03 w siedzibie ONZ w Genewie.
Pan Andrzej Grzyb, europoseł z Wielkopolski, który na co dzień w Brukseli zajmuje się prawami człowieka, nie tylko wsparł naszą delegację, ale towarzyszył delegatom podczas obchodów. Delegaci z Polski,z naszej organizacji, mieli także okazję zapoznać się z sytuacją osób niepełnosprawnych w okręgu, z którego deputowany pochodzi, o formach wsparcia tej grupy społecznej. Aktywność lokalnych władz jest godna naśladowania i powielania na terenie naszego województwa. Zwłaszcza ilość warsztatów terapii zajęciowej oraz innych form aktywizacji dorosłych osób niepełnosp-rawnych, włączajac w to placówki, przysposabiajace do zawodu.
Jak ważne jest wspieranie aktywności społecznej i zawodowej w usamodzielnianiu się osób z niepełnosprawnościami nikogo chyba nie trzeba przekonywać.
Spotkanie z europosłem, Andrzejem Grzybem, jego wsparcie merytoryczne i finansowe nie tylko umożliwiło wyjazd naszej delegacji na tak ważne obchody w siedzibie ONZ w Genewie, ale też otworzyło przed naszym stowarzyszeniem nowe obszary działań.

Naszą delegację i jej wyjazd na XII obchody Światowego Dnia Zespołu Downa wsparli finansowo:
- ksiądz doktor Jan Krzysztof Miczyński
- ksiądz Andrzej Bastrzyk

Organizacyjnie wsparło naszą delegację Stałe Przedstawicielstwo RP przy ONZ w Nowym Jorku w Genewie (nie w Nowym Jorku - współorganizator konferencji pod hasłem "Mój głos! Moja społeczność".
Pracownicy Misji RP przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie opiekowali się naszą delegacją oraz zapewnili zakwaterowanie.
Serdecznie wszystkim dziękujemy za to, że Małgorzata z rodziną i z Maria Emjot, wolontariuszką, pracującą z osobami z zespołem Downa mogli uczestniczyć w wydarzeniach w Genewie. To jest bardzo ważne dla osób, dyskryminowanych i wykluczanych ze społeczeństwa.
Warto pokazywać światu, że osoby z zespołem Downa nie tylko żyją godnie, ale uczą nas radości życia.
Narodziny dziecka z zespołem Downa nie są nieszczęściem. To od nas zależy poziom życia i poczucie własnej wartości osób z niepełnosprawnościami.
Nie wykluczajmy, nie skazujmy na życie na marginesie. Tu nasza rola jest nie do przecenienia.
Nie gaśmy naturalnej radości życia, jaką nas obdarzają osoby, które zgodnie z prawem mogły się nie narodzić.
To nasze największe bogactwo - bycie człowiekiem i nie odbieranie tego bogactwa innym.

XII obchody WDSD - rezydencja Stałego Przedstawicielstwa Brazylii przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie

Po warsztatach w Centre International Réformé John Knox ich uczestnicy zostali zaproszeni na koktajl do rezydencji Ambasador Brazylii, Ambasador Brazylii, Marii Nazareth Farani Azevêdo, Stałego Przedstawiciela Brazylii przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie . ( @Permanent Representative of Brasil to the UN in Geneva )
Jednym z gości był Ambasador, Piotr Stachańczyk, Stały Przedstawiciel RP przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie,
współorganizator konferencji w dniu 22 marca

To były pracowite i pełne emocji dni. Naprawdę spotkania, konferencje, inne wydarzenia z udziałem osób z zespołem Downa mają ogromne znaczenie zarówno dla społeczeństwa, które w ten sposób zdobywa wiedzę na temat tej wady genetycznej jak i osób nią dotkniętych - oni nabywają wiary w siebie, przekonania, że nie są mniej wartościowi od innych członków społeczności.

XII obchody Światowego Dnia Zespołu Downa - Centrum Johna Knoxa
z udziałem osób z zespołem Downa oraz ich rodzin.
Podczas warsztatów uczestnicy szukali odpowiedzi na następujące pytania:
- dlaczego tak wielkie znaczenie dla osób z zespołem Downa i ich rodzin oraz osób wspierających środowisko osób z zD ma wpływanie na decydentów lokalnych, regionalnych, krajowych i międzynarodowych poprzez mówienie o problemach środowiska
- jakie najważniejsze czynniki wpływają na jakość życia z zespołem Downa i jak można zapewnić pełną integrację i włączenie w społeczność
- jak osoby, wspierające i współpracujące z osobami z z|D i ich rodzinami mogą angażować się w polityki społeczne, mające na celu poprawę życia osób z zespołem Downa - poprzez kampanie medialne i wpływ na polityków
- jakie narzędzia stosować by wesprzeć osoby z zespołem Downa w celu ich usamodzielnienia, realizacji zainteresowań, wzmocnienia wiary we własne siły i możliwości.
Warsztaty były bazą doprowadzenia otwartego dialogu podczas sesji w ONZ, prowadzonej pod hasłem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa:
"Mój głos! Moja społeczność!"
Po warsztatach odbyło się spotkanie w rezydencji Ambasador Brazylii, Marii Nazareth Farani Azevêdo, Stałego Przedstawiciela Brazylii przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie.
Reception_-_21.03.17.pdf

XII obchody Światowego Dnia Zespołu Downa w siedzibie ONZ w Genewie
Gosia
Podczas konferencji osoby z zespołem Downa udowodniły, że są pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego. Mówcy: Peter Harteveld (Holandia), Kathleen Humberstone (Wielka Brytania) -oboje z zespołem Downa, Clotilde Noël (Francja), matka dziecka z zespołem Downa, Jean-Marie Le Méné (Francja), prezes Fondation Jérôme Lejeune, Dr. Teresa Vargas (Hiszpania), matka dziewczyny z zespołem Downa oraz inni uczestnicy konferencji przedstawili swoje osiągnięcia, problemy i radości.
Kathleen Humberstone na zakończenie swojego wystąpienia zadała znamienne pytanie:
- Czy naprawdę świat beze mnie byłby lepszy?
Osoby z zespołem Downa mają szansę na pełne, godne życie. Niestety, polityka w niektórych krajach pozbawia ich tej szansy. Co jest uderzające - najczęściej dzieje się tak w krajach z wielkim zaangażowaniem przeciwstawiających się dyskryminacji z wielu innych powodów.
Właśnie te kraje prowadzą politykę dyskryminacyjną w stosunku do osób z zespołem Downa i z innymi niepełnosprawnościami, które zostają potwierdzone przez testy i badania prenatalne.
W krajach, gdzie walczy się z dyskryminacją badania naukowe są wykorzystywane do eliminowania ze społeczeństwa osób m.in. i przede wszystkim osób z trisomią 21 chromosomu.
Są kraje, gdzie od kilku lub kilkunastu lat nie urodziło się żadne dziecko z zespołem Downa.
Dokąd zmierza nasz świat?
Można włączyć się w przeciwdziałanie dyskryminacji osób z zespołem Downa podpisując petycję.
Problem nie tkwi w samych testach i badaniach prenatalnych. Problemem jest narzucanie przez lekarzy w tzw cywilizowanych krajach aborcji jako jedynego rozwiązania, nie pozostawianie rodzicom wolnego wyboru.
Prawo we Francji, Holandii, Islandii jest wrogie wobec jakichkolwiek prób przedstawiania ludzi z zespołem Downa jako równoprawnych mieszkańców naszej planety. I temu warto się przeciwstawić.
XII obchody Światowego Dnia Zespołu Downa
Klub Gwnit w Białymstoku,
ul. Zwierzyniecka 10
Wystąpią zespoły:
Xfort,
Moment,
Toples
Mini dyskoteka:
DJ Marcin, DPS Baranowicka
Imprezę prowadzą
Iwona Zajączkowska-Rędzińska
Katarzyna Gaładyk
XII obchody WDSD,
Klub GWINT,
poniedziałek, 20.03.2017, godz. 10:00-14:00
Zapraszamy - po telefonicznym potwierdzeniu udziału
510026345 lub 501393313

Zrównoważyć zmysły IV edycja
UWAGA!
Ogłaszamy nabór na zajęcia rehabilitacyjno-terapeutyczne
dla dzieci i młodzieży z autyzmem realizowane
w ramach projektu
pt. „Zrównoważyć zmysły” - IV edycja
Projekt będzie w okresie od 01.03.2017 do 30.11.2017
w Gabinecie Terapii Dzieci i Młodzieży MIS
w Zaściankach, ul. Słoneczna 17
Karty zgłoszenia do projektu do pobrania
oraz
więcej informacji – zaproszenie do projektu
tutaj.
Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest:
1. Aktualne orzeczenie o niepełnosprawności
2. Miejsce zamieszkania na terenie miasta Białystok
3. Wysłanie zgłoszenia uczestnika wraz z kopia orzeczenia i oświadczenia o zamieszkaniu i nie korzystaniu z takiej samej terapii w innym projekcie w ramach tego samego konkursu
4. Wiek dziecka 2-12 lat
5. Spotkanie rekrutacyjne z terapeutami - kwalifikacja
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń przesłanych na adres mailowy:
projekty.oldakowska@gmail.com
Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Białegostoku.
Konkurs na realizację zadań publicznych w zakresie
„Rehabilitacja dzieci i młodzieży z autyzmem na 2017 rok”
FESTIWAL ZACZAROWANA PIOSENKA 7 MAJA /SOBOTA/2016
 W sobotę 07.05.2016 r. grupa z Naszego Stowarzyszenia oraz 2 podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej przy ul.Baranowickiej odbyli jednodniową wycieczkę pociągiem do Warszawy, gdzie odbył się półfinał 12. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „ Mimo Wszystko” .
W tym roku do konkursu zgłosiły się 244 talenty muzyczne. Spośród nich jury kwalifikacyjne wyłoniło 33 półfinalistów, którzy wypełnili śpiewem Amfiteatr w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Zgromadzoną publiczność przywitała Anna Dymna. Na scenie, oprócz aktorki, pojawiły się członkinie Rady Artystycznej Festiwalu: Marta Kądziela i Beata Szymańska-Masny oraz Irena Santor – opiekunka artystyczna projektu.
Koncert poprowadzili Anna Dymna, Bronia Zamachowska oraz jako debiutant – Grzegorz Daukszewicz – słynny aktor znany z roli doktora Krajewskiego w serialu „Na dobre i złe”.
Występy wokalistów oceniało profesjonalne jury: Katarzyna Klich, Katarzyna Zielińska, Mieczysław Szcześniak, Tomasz Zeliszewski, Robert Chojnacki oraz Joanna Lewandowska – jako sekretarz jury.
Po burzliwych obradach jury wyłoniło 12 finalistów: Patrycja Błach, Laura Dziąba, Kinga Kasprzyk, Urszula Kowalska, Julia Walczyna, Wiktoria Pongowska – kat. do 16 lat, Aleksandra Bogucka, Sandra Pączek, Aleksandra Orłowska, Aleksandra Nykiel, Magdalena Krzemińska, Joanna Kryś – kat. pow. 16 lat. Półfinaliści 18 czerwca zaśpiewają na Rynku Głównym w Krakowie, u boku czołowych gwiazd polskiej sceny muzycznej.
Po zakończeniu Festiwalu i zrobieniu wspólnych zdjęć z Robertem Chojnackim, Katarzyną Klich, Grzegorzem Daukszewiczem oraz wolontariuszami Fundacji nasza grupa udała się zwiedzać Łazienki Królewskie oraz Złote Tarasy. Podczas całego wyjazdu panowała bardzo miła atmosfera, a wszystkim udzielił się pogodny i radosny nastrój.
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK OGRYWA TS PODBESKIDZIE BIELSKO- BIAŁA
 Fani piłki nożnej z Naszego Stowarzyszenia w dniu 1maja ( niedziela)2016 w godz 15.30-17.30 byli świadkami niesamowitego wydarzenia na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej w Białymstoku
Żółto-Czerwoni po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 (1:1). Jagiellończycy dwukrotnie gonili wynik po tym jak Drągowskiego pokonywali Adam Mójta i Mateusz Szczepaniak, ale ostatecznie trafienia Dawida Szymonowicza, Konstantina Vassiljeva i Tarasa Romanchuka w doliczonym czasie gry sprawiły, że trzy punkty zostały w Białymstoku.
Zrównoważyć zmysły 2016, edycja III
Integrujące Stowarzyszenie
Jeden Świat im. Prof. Zbigniewa Religi
zaprasza serdecznie
dzieci i młodzież z autyzmem
w wieku 2-14 lat
na III edycję
zajęć rehabilitacyjno - terapeutycznych dla dzieci z autyzmem
pt. Zrównoważyć zmysły
PROPONOWANE TERAPIE:
1. terapia logopedyczna
2. zajęcia integracji sensorycznej
3. muzykoterapia
4. dogoterapia
5. diagnoza percepcji słuchowej
Formularz zgłoszenia można pobrać tutaj
Liczba miejsc ograniczona,
decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia będą się odbywały:
w Gabinecie Terapii Dzieci i Młodzieży MIS
w Zaściankach, ul. Słoneczna 17
Szczegółowe informacje :
Anna Ołdakowska, tel. 508 076 881
Zadanie współfinansowane przez Prezydenta Miasta Białegostoku.
Konkurs na realizację zadań publicznych w zakresie
„Rehabilitacja dzieci i młodzieży z autyzmem na 2016 rok”
|